Časté otázky

  • Je možné upravit dispozici dřevostaveb?dřevěný domek
    Záleží na tom, jak velký zásah do konstrukce dřevostavby požadujete. Obecně se dá říci, že u malých dřevostaveb, jako jsou srubové zahradní chatky, změny v podstatě možné nejsou, vyjma těch nejjednodušších (např. výměna dveří místo prosklených plné, apod.). U středně velkých dřevostaveb a velkých dřevěných obytných chat  změny možné jsou, nicméně chatka by vždy měla vycházet z některé z našich standardních dřevostaveb.

  • Je nutné mít jako podklad betonovou desku, nebo je možné dřevostavbu postavit např. na patky?
    Betonová deska je vždy lepší variantou, jelikož jedině tak je zaručena odolnost podkladu vůči teplotním změnám a tím pádem pohybu podkladu a narušení statiky. Připomínám, že vždy je nutné pokrýt desku hydroizolační folií (např. IPA). U velmi malých dřevostaveb (např. Zásobníku na dříví) postačí štěrkové podloží a např. betonové dlaždice. V tomto případě je možné si u nás dokoupit plastové výškově stavitelné podložky, které je nutné upevnit do podkladu a na které se již pak může přímo domek postavit.

  • Co všechno budu potřebovat k sestavení dřevostavby?dřevěná garáž
    Postačí vám běžné nářadí – kladivo, aku-šroubovák, štětec a u větších domků i štafle a spolupráce kamaráda. Podívat se můžete na video návod. Pokud si myslí, že sami sestavení nezvládnete, tak si můžete nechat postavit dřevostavbu na klíč.

  • Kolik mě přesně bude stát zateplená dřevostavba?
    Zateplit lze veškeré dřevostavby z kategorie obytných domků. V tomto případě je kalkulace vždy individuální dle Vašich podmínek. Pokud o některou máte zájem, prosím, kontaktujte nás a společně vše vyřešíme dle Vašich individuálních požadavků.

  • Potřebuji stavební povolení nebo jiná schválení?
    Záleží na zastavěné ploše, výšce budovy a případně podsklepení. Obecně platí, že pokud stavíte malou stavbu do zastavěné plochy maximálně 25m2 a stavíte minimálně 2 metry od sousedního pozemku, tak nepotřebujete žádné schválení. Nicméně je vždy dobré si zajít na místně příslušný stavební úřad a ujistit se, jestli skutečně po Vás nebude nic požadovat.“

 

Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nevyžadují:

Územní souhlas postačí v případech:

Jednoduché stavby, terénní úpravy a udržovací práce vyžadující ohlášení:

Stavba do 25 m² zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepená nejvýše do hloubky 3 m na pozemku rodinného domku nebo stavby pro rodinnou rekreaci, která souvisí nebo podmiňuje bydlení nebo rodinnou rekreaci,

Je umísťována v odstupové vzdálenosti od společných hranic pozemků nejméně 2 m, plocha části pozemku schopného vsakovat dešťové vody po jejím umístění bude nejméně 50% z celkové plochy pozemku rodinného domku nebo stavby pro rodinnou rekreaci.

Stavby o jednom nadzemním podlaží do 25 m² zastavěné ploše a do 5 m výšky, nepodsklepené, jestliže neobsahují obytné ani pobytové místnosti, hygienická zařízeními ani vytápění, neslouží k ustájení nebo chovu zvířat, neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých kapalin nebo hořlavých plynů a nejedná se o jaderná zařízení.

Stavby pro chovatelství o jednom nadzemním podlaží o zastavěné ploše do 16 m² a do 5 m výšky, podsklepené nejvýše do hloubky 3 m.

 

 

 

Stavby pro bydlení a pro rodinnou rekreaci do 150 m² celkové zastavěné plochy, s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše s dvěma nadzemními podlažími a podkrovím.

Stavby do 50 m² celkové zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepené nejvýše do hloubky 5 m.

 

POZN.:

Vždy je třeba zjistit soulad budoucí stavby a územně plánovací dokumentace, ev. i stanovisko místně příslušného Stavebního úřadu.

 

POZN.:

Vždy je třeba zjistit soulad budoucí stavby a územně plánovací dokumentace, ev. i stanovisko místně příslušného stavebního úřadu.

 

 

POZN.:

Vždy je třeba zjistit soulad budoucí stavby a územně plánovací dokumentace, dále stanovisko příslušného stavebního úřadu.

  • Jak se o dřevostavbu správně starat?dřevěná zahradní chatka
    Důležité je především řádně obnovovat nátěr. Vše závisí na zvoleném nátěru a expozici (osluněná a neosluněná stěna). Nátěr stěny, na které svítí slunce a při použití stejných nátěrů, jako používáme my (colorlak profi olejová lazura), je nutné obnovovat přibližně každých 5 let.

  • Jak dlouhá je životnost vašich dřevostaveb?
    Životnost závisí na řádné péči o dřevostavbu. Pokud je o dřevostavbu správně pečováno, klidně vydrží 50 let, nebo i déle.

  • Pokud si objednám smontování od vás, co je nutné připravit předem?
    Určitě je nutné si připravit vhodný podklad, nejlépe betonovou desku o síle min. 15 cm u malých dřevostaveb, u větších dřevostaveb je to individuální záležitost dle vybrané dřevostavby a dle lokality. Desku je vhodné opatřit hydroizolací proti zemní vlhkosti (např. IPA)

  • Jaký je rozdíl mezi vašimi dřevostavbami a těmi z hobby marketu?
    Naše dřevostavby mají oproti dřevostavbám z hobby marketů zpravidla silnější stěny (tím jsou i trvanlivější) a také bývají výrazně výhodnější cenově (při porovnání stejné dispozice a tloušťky stěny).

  • Jaká je na dřevostavby záruka?
    Záruku Vám dáme až 5 let na materiál a 2 roky na objednané montážní práce.

 

 

Nenašli jste odpověď na vaši otázku?

Zeptejte se nás pomocí následujícího formuláře. Rádi vám odpovíme.

Kontaktní formulář

Nahoru