Co nesmí chybět na zahradě ?

Co nesmí chybět na zahradě ? 29.3.2019
Zahrada nejsou jen květiny, keře a stromy, vytvořte si příjemné prostředí, kam se budete rádi vracet. Co nesmí chybět na zahradě? Vybavení vybírejte s rozvahou a nechte si poradit od odborníků.

V první řadě je nutné si uvědomit, k čemu nám zahradní prostor slouží a jaké vybavení na zahradě je pro nás nepostradatelné?

AltánZahradní altán pergola Gazebo

Kde vytvořit relaxační zónu, ve které si budete užívat každé volné chvíle? Stylový altán je výrazným prvkem zahrady a měl by být pohodlně dostupný. Vhodně zvolený přístřešek funguje jako ideální ochrana před slunečními paprsky i nenadálým deštivým počasím. Pro náročné doporučujeme kvalitní srubové altány, které mají ze tří stran zábradlí a dřevěnou podlahu. 

Zahradní nábytek

Chcete si v poklidu vychutnat chvíle strávené na terase, v pergole nebo altánu? O pohodlí se postará moderní zahradní nábytek. Jaký účel bude posezení plnit? Na menší balkony a terasy vybírejte lehký skládací nábytek, drobná lehátka a slunečníky. Na stálá a zpevněná místa využijte bytelné stolky a židle ze dřeva nebo kovu. Vybavení může být také z bambusu, ratanu či plastu. Máte velkou rodinu a mnoho přátel? Skládací nábytek je praktický, levný a ušetří starosti, kam usadit nečekanou návštěvu. Na trhu je spoustu prodejců zahradních nábytků. Pokud si chcete srovnat jejich ceny, určitě se podívejte na srovnávač Homago.cz.

Zahradní domekAisne zahradní chatka domek

Kam uschovat nářadí, sekačku, náčiní či zahradní nábytek? Zahradní chatky jsou stále oblíbenější. Vše do nich pohodlně uskladníte a v případě potřeby vytáhnete. Zahradní domek však skvěle poslouží i jako malá dílna, pracovna nebo prostor určený k relaxaci. Pořiďte si jednoduchý a praktický domek, kterým doplníte zahraní prostor o další prvek. Dřevěné zahradní chatky můžete v případě potřeby využít pro příležitostné přespání letní návštěvy. Myslete také na děti či vnoučata a vytvořte jim hrací prostor, kde se budou moci bezpečně vydovádět. 

 

Výběr vybavení na zahradu se může zdát jako velký oříšek. Doporučujeme vše konzultovat s rodinnými příslušníky, není však od věci oslovit zkušeného zahradního architekta, který poradí i s náročnějším terénem. Poté se jen stačí pohodlně usadit a užít si chvíle s nejbližšími. 

Nahoru