Co nesmí chybět na zahradě ?

Co nesmí chybět na zahradě ? 29.3.2019
Zahrada nejsou jen květiny, keře a stromy, vytvořte si příjemné prostředí, kam se budete rádi vracet. Co nesmí chybět na zahradě? Vybavení vybírejte s rozvahou a nechte si poradit od odborníků.

V první řadě je nutné si uvědomit, k čemu nám zahradní prostor slouží a jaké vybavení na zahradě je pro nás nepostradatelné?

AltánZahradní altán pergola Gazebo

Kde vytvořit relaxační zónu, ve které si budete užívat každé volné chvíle? Stylový altán je výrazným prvkem zahrady a měl by být pohodlně dostupný. Vhodně zvolený přístřešek funguje jako ideální ochrana před slunečními paprsky i nenadálým deštivým počasím. Pro náročné doporučujeme kvalitní srubové altány, které mají ze tří stran zábradlí a dřevěnou podlahu. 

Zahradní nábytek

Chcete si v poklidu vychutnat chvíle strávené na terase, v pergole nebo altánu? O pohodlí se postará moderní zahradní nábytek. Jaký účel bude posezení plnit? Na menší balkony a terasy vybírejte lehký skládací nábytek, drobná lehátka a slunečníky. Na stálá a zpevněná místa využijte bytelné stolky a židle ze dřeva nebo kovu. Vybavení může být také z bambusu, ratanu či plastu. Máte velkou rodinu a mnoho přátel? Skládací nábytek je praktický, levný a ušetří starosti, kam usadit nečekanou návštěvu. 

Zahradní domekAisne zahradní chatka domek

Kam uschovat nářadí, sekačku, náčiní či zahradní nábytek? Zahradní chatky jsou stále oblíbenější. Vše do nich pohodlně uskladníte a v případě potřeby vytáhnete. Zahradní domek však skvěle poslouží i jako malá dílna, pracovna nebo prostor určený k relaxaci. Pořiďte si jednoduchý a praktický domek, kterým doplníte zahraní prostor o další prvek. Dřevěné zahradní chatky můžete v případě potřeby využít pro příležitostné přespání letní návštěvy. Myslete také na děti či vnoučata a vytvořte jim hrací prostor, kde se budou moci bezpečně vydovádět. 

 

Výběr vybavení na zahradu se může zdát jako velký oříšek. Doporučujeme vše konzultovat s rodinnými příslušníky, není však od věci oslovit zkušeného zahradního architekta, který poradí i s náročnějším terénem. Poté se jen stačí pohodlně usadit a užít si chvíle s nejbližšími. 

Nahoru