Jak si ulehčit práci při skládání dřeva?

Jak si ulehčit práci při skládání dřeva?28.8.2018
Ať už dřevem topíte na chatě, nebo jím zapalujete letní táborák, nevyhnete se hned několika úkolům.

Nejenže musíme dřevo sehnat, nařezat a naštípat – neméně důležitou úlohu představuje jeho správné skladování. Náš elegantní zásobník na dřevo Woodshed vám výrazně usnadní práci, a ještě k tomu zkrášlí zahradu!
 

Špatně skladované dřevo ztrácí kvalitu a přidělává práci

dřevník

Důvodem je vlhkost, která postupně mizí právě díky kvalitnímu, dlouhodobému skladování. Vlhké, tj. nedostatečně vysušené dřevo, nadměrně dýmí, čímž otravuje účastníky grilování, špiní kamna, které je třeba o to častěji čistit. Dalším problémem je nižší tvorba plamenů a slabší výhřevnost.
Dobře vysušené dřevo naopak hoří déle a méně jej spotřebujete.

Aby dřevo dobře hořelo, potřebuje během skladování dostatečný přísun vzduchu a zastřešení, které jej ochrání před deštěm a vlhkem.

 

 

Jak vybírat zásobník na dříví

 

Ideální je dřevěný zásobník, který díky přírodní konstrukci krásně zapadne do prostoru zahrady. Neměl by zabírat hodně místa, zato musí disponovat vysokou kapacitou pro uskladnění dříví na celou sezónu. Součástí by měla být kvalitní střecha a mezery, jež zaručí ochranu před deštěm i stálý přísun vzduchu. Ty jsou pro rychlé a dostatečné vysušení zásadní.

Zásobník musí dále umožňovat snadný a bezpečný přístup při uskladňování i odebírání dříví.

Asi není třeba dodávat, že se vyplatí investovat do zásobníku z kvalitního dřeva, který nejen stylově vypadá, ale bude vám dlouho sloužit.

 

Zásobník Woodshed z e-shopu Dřevěný-domek.cz

 

Dřevěný zásobník Woodshed je vyroben z prvotřídního severského dřeva, jež mu propůjčuje originální přírodní vzhled a značnou životnost. Disponuje zastřešením a pevnou konstrukcí s mezerami pro dostatečné větrání. Díky rozměrům a designu přirozeně zapadne do každé zahrady, a navíc jej snadno složíte i demontujete.  

Jsme výhradní čeští distributoři prvotřídních zahradních dřevostaveb ze severských jehličnanů od litevského výrobce AV Projektai. Jako takoví vám garantujeme nejen vysokou kvalitu, ale i skutečně výhodné ceny.

Zajistíme dopravu, profesionální instalaci na místě, u obytných staveb pak i možnost úpravy rozměrů i výběru barev.

Nahoru