Jak vdechnout zahradě nový život?

Jak vdechnout zahradě nový život?11.3.2019
Už vás nebaví pohled na nudně vypadající zahradu? Přemýšlíte, jak co nejúčinněji oživit prostředí dřevěného domku a vytvořit tak místo, ze kterého budete mít skvělý pocit? Proměňte svou zahradu v působivé reprezentativní místo, kde bude čas ubíhat tak nějak pomaleji.

Už vás nebaví pohled na vaši nudnou zahradu? Přemýšlíte, jak co nejúčinněji oživit prostředí dřevěného domku a vytvořit tak místo, ze kterého budete mít skvělý pocit?  Zahradě vdechnete nový život pomocí okrasných kamenů, drtí, štěrků a valounků. Přírodní kámen navíc navodí příjemnou relaxační atmosféru. Plánovaná změna zahrady kolem domku nemusí představovat ani vysové počáteční investice.

 

Proč kámen?

Kámen řadíme mezi přírodní materiál, který společně s dřevinami a travinami vykouzlí kouzelné prostředí zahrady. Relaxační zónu snadno dotvoříte kombinací dřevin, travin a kamene. Mezi jeho kladné vlastnosti patří především odolnost a dostupnost. Už odnepaměti se kámen využíval především k terénním úpravám zahrad, ať už v japonských zahradách nebo na příjezdových cestách anglických zahrad. Drobné valounky či štěrk můžete poVenkovní kamenná dlažba Dekstoneužít na cestičky nebo kolem záhonků, jedná se o snadno použitelný obsypový materiál, který dotvoří celkový vzhled zahrady k dokonalosti. 

 

Kamenná zídka, plot nebo obklad

Použitím kamene lze šikovně zpevnit nestabilní svah. Tím získáte pěknou zídku, která je zároveň praktická a celkový vzhled exteriéru pomyslně rozdělí na požadované zóny. Stejným způsobem můžete kámen využít i na stavbu plotu a vytvořit tak originální oplocení kolem celé zahrady, které vám zaručí soukromí od vnějšího okolí. Kámen lze využít i jako obkladový materiál. Vhodným materiálem se nabízí odolná břidlice nebo kvarcit. Vybírat můžete z široké škály barevného provedení, od elegentní černé až po světle zbarvené s nádechem slonoviny.

 

Kamenná dlažba

Dalším prvkem, který můžete na zahradě využít je kamenná dlažba. Dlažbu využijete nejen jako obklad terasy, vhodné je obložit také chodník nebo vyplnit prostor kolem bazénu. Dlažba z přírodního kamene zkrášlí každý venkovní prostor a zároveň se jedná o praktický prvek zahrady. Dejte však pozor, jaký kámen vybíráte. Pro využití dlažby exteriéru je nejlepší použít kamenné dlažby z žuly, pískovce, kvarcitu, porfyru nebo břidlice. Jaký kámen je vhodné použít zjistíte u profesionálního prodejce výrobků z příorodního kamene

 

OKRASNÉ DRTĚ A ŠTĚRKY - ROSSO VERONA - RD ZÁPADNÍ ČECHY

Cesty, chodníky a zpevněné plochy

Po promáčené zahradě se nikomu nechodí zrovna pohodlně. Nepříjemný pocit zablácených bot a nutnost použití gumáků vyřešíme zpevněním travnatých ploch vedoucí skrz zahradu. Chceme přeci přivítat hosty na zahradě, která je udržovaná a originální a skloubíme tak praktičnost i krásu v jeden prvek. Okrasné kameny se skvěle hodí pro výstavbu kamenného koberce, vytvoření cestiček, pěšinek vedoucí kolem dřevin, ale i masivního chodníku napříč zahradou mířící přímo k vašemu dřevěnému domku.  Ať už použijeme vysypávku štěrkem, oblázky či droblé valouny, jedno je jisté, takto upravený chodník se stane nestárnoucím prvkem zahrady po několik generací. 

 

Jaký kámen vybrat?

Kvalitní přírodní kámen doporučujeme odebírat od prověřeného dodavatele, který nejen poradí, ale i nainstaluje požadovaný materiál. Společnost Dekstone nabízí kompletní sortiment výrobků z přírodního kamene pro zkrášlení nejen exteriéru, ale i interiéru. Vybírat lze z mnoha materiálů a barevných kombinací, které dodají celé zahradě dřevěné obytné chaty klidnou atmosféru.

Nahoru