Samostatná garáž nebo přístřešek? 

Samostatná garáž nebo přístřešek? 9.1.2020
Při stavbě domu je vhodné myslet na to, jak ochránit své vozidlo před nepříznivým počasím či vandaly. Váháte, zda si pořídit samostatnou garáž nebo levnější variantu formou přístřešku k domu? Dřevěná garáž i garážové stání mají bezesporu své výhody i nevýhody. Níže jsme pro vás napsali důvody a za jakých podmínek si garáž, případně přístřešek pořídit. 

Samostatná garáž

Pokud stojí vaše vozidlo venku, je vystaveno nejen nepříznivému vlivu počasí, ale vystavujete svého čtyřkolového parťáka nebezpečí odcizení nebo například poškození vandaly. Tomuto můžete pohodlně zabránit tak, že si pořídíte garáž, která může být zděná, plechová nebo dřevěná, či z jiného materiálu. 

Stojící garáž je velice praktická a pokud ji máte u domu, určitě mi dáte za pravdu. Ve městě je situace poněkud složitější, obzvlášť v případě, že nevlastníte kus pozemku. Je zde však možnost si garáž nebo parkovací místo pronajmout. Majitelé rodinných domů mají rozhodování jednodušší. 

Výhody:

+ lze využít i jako dílnu, prostor pro ukládání věcí,

+ bezpečnost vůči odcizení nebo poškození vandaly,

+ komfortní řešení hned u domu,

+ auto v létě nebude přehřáté a v zimě nemusíte škrábat námrazu.

Nevýhody:

- vyšší cena,

- náročnější na prostor.

dřevěná garáž s přístřeškem

Přístřešek

Pokud nemáte větší finance na stavbu celé garáže u domu, máme pro vás řešení. Pořiďte si praktický přístřešek, který je až o polovinu levnější, a navíc také ochráníte svůj automobil před nepříznivým počasím nebo jiným vlivům.

Přístřešek lze přistavit k rodinnému domu tak, že bude jeho součástí, druhou možností je pak přístřešek samostatně volně stojící. Velkou nevýhodou oproti garáži je nižší bezpečnost, lze však k přístřešku připojit malý sklad nebo kůlnu na nářadí či sportovní vybavení. 

Výhody:

+ nižší cena, 

+ rychlá realizace, kterou sami zvládnete, 

+ vozidlo není vystaveno prudkým změnám teplot.

Nevýhody:

- menší komfort, 

- chybí úložné prostory, 

- nižší bezpečnost. 

Nahoru