Jarní úklid na chatě 2. část

Jarní úklid na chatě 2. část8.2.2019
V dnešní druhé části jarního úklidu na chatě se blíže podíváme na úklid venkovních prostor kolem chatky. Konkrétně se zaměříme na zahradu a vybavení, které k ní náleží.

Po první části článku již máme úklid po návratu na chatu zvládnutý a nyní nás čeká další část. Jak pokračovat, aby se i exteriér probudil ze zimního spánku?
 

Zahrada

Přichází únor a to je ten nejlepší čas pro prořezání ovocných stromů. Jakmile budeme mít stromky prořezány, zaměříme se na keře a živé ploty. Poté odstraníme zaschlé stonky rostlin a okrasných trav. Dále je nutné ze záhonů a trávníků vymést loňské listí a suché větve, k čemuž využijeme praktické hrábě na listí. V žádném případě trávu, listí ani stonky rostlin nepálíme!AISNE 3X3 M, 28 MM

Oblíbili jste si vlastní vypěstovanou zeleninu či bylinky? Záhony určené k osetí je vhodné všas vyplít, poté kyprou půdu přikryjeme mulčem, což zabrání dalšímu plevelu v růstu.

Garáž a zahradní domek

V případě, že máme na zahradě garážové stání pro svého miláčka, je i zde nutné vše důkladně překontrolovat. Určitě i vy patříte mezi ty, kteří do garáže odkládají zbytečné věci a nářadí, které se aktuálně nepoužívá. Aby místo pro parkovací místo, neplnilo funkci skladiště, je nutné ji pořádně uklidit. V první řadě projděte veškeré věci, které se v garáži nachází a sami rozhodněte, zda má cenu je ještě skladovat. Dalším tipem je umístění pletiva či nástěnných desek na zeď. Přehledně tak uspořádáte veškeré nezbytnosti jako např. hadice, nářadí či kolečko. Každé náčiní má tak své místo.

V případě zahradního domku postupujeme prakticky stejně, jako u garáže. Probereme veškeré nářadí, které zkontrolujeme, zda náhodou není potřeba opravit. Nepotřebné nářadí vytřídíme do příslušného odpadu. Vhodné je rozmístit praktické věšáky, regály či háčky, které nám pomohou s lepší organizací v celé kůlně.CARPORT DOUBLE + KŮLNA, 6X7,5 M, TL. 44 MM

Altán

Po náročné zimě je na místě i důkladná péče o altán. Naše altány Gazebo stačí pouze zbavit přebytečného listí či popadaných větviček.

Tímto jsme zvládli i druhou a zároveň poslední část úklidu na zahradě. Nyní se na chatu můžeme bez obav vrátit.

Nahoru