Jak si správně vybrat dřevník

Jak si správně vybrat dřevník 9.12.2019
V dnešní době hodně domácností topí dřevem. Jenže kam ho uložit, když na něj prostě nemáme místo? Ideálním řešením je pořídit si dřevník. V něm vám palivové dříví pěkně vyschne a bude chráněné. Vyvstává zde ovšem další problém, a to jaký dřevník si vybrat? Který bude právě pro vás ten správný? Pojďme se na to spolu podívat.

Proč právě dřevník?

Když chcete uskladňovat dřevo, potřebujete prostor, který umožní úplné zastřešení, což znamená krytí po stranách i seshora. Dále je však nutné zajistit, aby tento prostor měl průduchy, aby dřevo mohlo dýchat, vysoušet se a aby nevlhlo. Tohle všechno vám může zajistit právě dřevník, který je přímo určený do venkovních ploch. Na podzim si můžete klidně objednat dříví, uskladnit ho do dřevníku a v zimě o něho nemusíte mít starost, protože bude skvěle chráněno.

Druhy dřevníkůdřevník

K výběru jsou různé typy a velikosti dřevníků. Mezi nejoblíbenější však patří ty dřevěné, protože výborně doplňují vzhled chalupám, chatkám, starším usedlostem i moderním rodinným domečkům, vlastně zapadají do konceptu jakékoliv zahrady. Existují samozřejmě i stojany na dřevo, ale dřevěné přístřešky jsou o mnoho praktičtější. Dřevěná konstrukce je totiž opravdu silná a dost odolná proti vnějším vlivům. Uskladněné dřevo v něm bude mít ty nejlepší podmínky, pro to aby mohlo dýchat a vysychalo.

Palivové dříví můžete skladovat i pod plachtou, ovšem otázkou je, jestli tohle vůbec můžeme považovat za dřevník. Plachtový přístřešek je využíván pro ochranu různých věcí, jako třeba nějakého materiálu na stavbu, auta či dokonce vás samotných, pokud chcete například přespat v přírodě.  Pro dříví však není úplně nejvhodnější volbou. Má ale jednu nespornou výhodu, a to že pod něj můžete uložit ohromné množství dřeva.

Na druhou stranu dříví pod plachtou nebude mít potřebné klimatické podmínky. Pokud hromadu dřeva zakryjete celou, dřevo nebude moct dýchat, takže nebude ani vysychat. Když ji zakryjete třeba jenom seshora, bude dýchat, ale z boku vám bude na dřevo sněžit a pršet. Takže problém bude pořád stejný. K tomu všemu má plachta nízkou životnost a je potřeba ji dobře upevnit, aby ji neodnesl vítr.

Poslední možností je plechový dřevník, jeho konstrukce je pevná a odolná i proti vnějším vlivům jako je vítr, kroupy, déšť nebo silné mrazy. Takže dřevo v něm bude v bezpečí klidně po celý rok. Je tedy také vhodnou volbou pro uskladňování palivového dříví. Jedinou drobností, kterou lze vytknout je, že vzhledově není tak oku lahodící jako dřevník ze dřeva.

Za nás je volba samozřejmě jasná. Vítězem se stává jak jinak než dřevěný dřevník. Dřevo a dřevo přece nemůžou být nic jiného než kamarádi. Navíc poskytuje z našeho pohledu nejvíce výhod. Volba je samozřejmě na vás, kdybyste se však rozhodli také pro dřevník ze dřeva, doporučujeme dřevník Woodshed

Nahoru